Kuyu perde su yalıtımı

Kuyu perde su yalıtımı sayesinde yeraltı su seviyesi derinde yer almakta olan temellerin ve perde duvarlarının, yer altındaki sulardan korunması sağlanmaktadır. Bu yalıtımın sağlanması sayesinde, yapıların çok daha dayanıklı hale gelmesi mümkün olmaktadır. Temel yapımı sırasında su yalıtımı dikkat edilirse, yapıda kullanılan betonun sağlamlaştırılması ile yapının da sağlam hale gelmesi sağlanır. Aynı zamanda asansörler içinde zeminde bulunan kısmın su yalıtımının yapılması gerekir. Bu zemin çalışması asansörler için en başta yapılması sağlıklı olsa da en başta su yalıtımı yapılmamış olan asansörlerin zeminleri için sonradan su yalıtımının yapılması mümkün olmaktadır. Suyun oluşturabileceği hasarlardan korunmak ve topraktaki nemden dolayı betonda oluşacak olan hasarların önüne geçebilmek için beton zemin su yalıtımı yapılması oldukça önemlidir.

Kuyu perde su yalıtımı için gerekli olan tüm malzemeler, Yapıser Teknik Yapı ile sizlere hem kaliteli hem de uygun fiyata sağlanmaktadır. İhtiyacınız olan ürünleri sipariş ederek, temel ve perde duvarların yüzeyine sürme işlemiyle, tutturularak veya yalıtım malzemesi olarak uygulaması yapılabilir. Bu sayede beton su yalıtımı sağlanmış olur. Su geçirmeyen beton ise daha güvenli ve daha sağlam yapıların ortaya çıkmasını sağlamaktadır.

Kuyu perde su yalıtımı, zeminin sağlam olmasını ve sudan etkilenmemesini isteyen herkesin tercihleri arasında yer almaktadır. Uygulama bir kere yapıldığı takdirde, beton içerisine su almayacak ve özelliğini kaybetmeyecektir. Aksine normalden çok daha güçlü olan beton sayesinde yapı daha sağlam hale geleceği için profesyonel firmalar tarafından da son zamanlarda bu uygulama oldukça popüler hale gelmiştir. Uygun fiyata su geçirmez beton elde edilebilmesi dolayısı ile yaygınlaşmaya başlayan kuyu perde su yalıtımı için öncelikle uygulama yapılacak olan yerin analizi yapılmalı ve buna uygun şekilde kuyu perde su yalıtımı işlemi yapılmalıdır.

Yapıser’in uygun fiyata sağlamış olduğu malzemeler ile kuyu perde su yalıtımı uygulamasını yapmanız, yapınızın çok geç olmadan sağlam hale gelmesini sağlar. Aksi taktirde yıpranmış betona uygulanan su yalıtımı, sağlam olan betonda oluşturmuş olduğu etkiyi sağlamayacaktır. Web sitemizden ihtiyacınız olan ürünlerin siparişini vererek, yapılarınızı en hızlı şekilde güçlendirebilirsiniz.

0/5 (0 Reviews)