Xypex

Xypex ürünlerini kullanıldığı zaman, binanın en önemli yapı taşlarından birisi olan betonun dayanıklılığını artmış olur. Aynı zamanda aşınma sorununu da Xypey ürünleri önlediği için bina depreme dayanıklı hale gelmektedir. Güçlenmiş olan ve ayakta duran beton için kullanacak olduğunuz bu ürünün işlevi her zaman devam etmektedir. Bu ürün betonun kristalleşmesi ve suya karşı dayanıklı hale gelmesini sağlar. Sahip olmuş olduğu bu özellik ile betonun su geçirmemesi için ne yapmalı sorusunu soran birçok müşterinin tercih ettiği ürünler listesinde ilk sıralarda yer almaktadır.

Dayanıklılık Artırır
Binanın inşa edilmesi sırasında en fazla önem verilmesi gereken kısımlardan birisi olan betonun, dayanıklı olması ve katkı malzemesi kullanılarak, betonun dahada güçlenmesini sağlamak oldukça önemlidir. Betonun yıllarca sağlam bir şekilde işlevini yitirmeden durması için de içerisine su ve kimyasal almaması gerekmektedir. Eğer bu durumlar gerçekleşirse, catpower çürümeye başlar ve kısa süre içerisinde binanın sağlıksız ve güvensiz hale gelmesine neden olur. Bundan dolayı beton içerisine Xypey uygulanması gerekmektedir. Bu sayede beton içerisine su veya herhangi bir kimyasal girmesi engellenmektedir. Dışarıdan farklı bir maddeyle etkileşime girmeyen beton ise daha uzun süre ayakta kalacaktır. Bunu test etmek isterseniz, katkı maddesi olarak betonun içerisine koymuş olduğunuz Xypey ürününün 28 gün sonra betonu ne kadar sağlamlaştırdığı görmek için imkânınız varsa test yapabilirsiniz. 28 günlük süreçten sonra ürünün de etkisi ile betonun normalden en az %10 daha dayanıklı olduğu test edilir.

Xypey ürünlerini kullanarak duvarın üzerine sürme malzeme şeklinde kullandığınız zaman, duvarın 40 santim derinine kadar ürün etki etmektedir ve uygulanmış olduğu zemine işleme özelliği bulunmaktadır. Eğer duvarın dayanıklı olması ve daha da sağlamlaşmasını istiyorsanız, karışımı yaparken Xypey’i karışım içerisine yeterli miktarda mutlaka koymanız gerekir. Ürünlerimiz, genel itibariyle katkı maddesi olarak kullanılır ve betonun daha da güçlenmesini sağlar. Ürünün betonu kristalize etme özelliği olsa da kullanılan betonun kalitesi de önemli bir faktördür. Sağlam betona uygulama yapıldığı zaman, ürünlerimiz çok daha etkili olmaktadır.

ÜRÜNLERİMİZ

Xypex Crystalline Technology, 1969 yılından beri Kanada'da ve 1987 yılından beri Türkiye'de faaliyet göstermektedir.

0/5 (0 Reviews)